XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

 

 1. Dziś dzień środków społecznego przekazu. Po mszach św. zbiórka do puszek na nasze rzeszowskie katolickie Radio VIA, taca zaś dzisiejsza przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
 2. Msze św. przez cały tydzień rano o 715 i wieczorem o 1800
 3. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży; w czwartek Matkę Bożą Saletyńską a w sobotę św. Mateusza. W związku ze świętem św. Stanisława Kostki zapraszam w środę na mszę św. o godz. 1800 dzieci i młodzież. Natomiast kandydaci do bierzmowania po mszy św. będą mieć pierwsze powakacyjne spotkanie.
 4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. Faustyny a w niedzielę przed ranną mszą św. nowenna do św. Rity.
 5. We wtorek wypada 80 r. napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Będziemy się modlić za ofiary wojny i o pokój na świecie.
 6. W piątek po mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów. Proszę też, aby na to spotkanie jeśli to możliwe przyszli również rodzice ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę to. Różaniec poprowadzi Róża p. Julii Kucab.
 8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła a nowożeńcom za zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy osoby z numerów od 28 do 35 jeszcze według starej numeracji. Serdecznie dziękuję też za liczny udział w pielgrzymce do Chmielnika w zeszłą niedzielę.
 9. Na plakacie w przedsionku kościoła są podane terminy katechez przedmałżeńskich (czyli tzw. kursu przedmałż.) i katechez przedślubnych w formie weekendowej, które będą prowadzone w domach rekolekcyjnych w Niechobrzu i Rzeszowie.
 10. Pan Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Rada Osiedla Matysówka informują, że trwa głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Z naszego osiedla zgłoszone są dwa projekty. Pierwszy to urządzenie siłowni plenerowej przy Domu Kultury, a drugi to program aktywizacji „od juniora do seniora” (cykl imprez kulturalnych dla dzieci i seniorów). Głosować można elektronicznie na stronie internetowej Urzędu Miasta lub papierowo w punktach Urzędu Miasta, które są m.in. w galeriach handlowych. Natomiast 19 września będzie można zagłosować w naszym DK od 1200 do 1900. Głosować może każdy mieszkaniec bez ograniczeń wiekowych. To właśnie od naszego głosowania zależy czy zgłoszone projekty będą zrealizowane na naszym osiedlu.
 11. W „Gościu Niedzielnym” dowiemy się jak zareagować, kiedy dzieci dokonują złych wyborów życiowych. Jest też nowy numer „Dominika” dla dzieci przed I Komunią św.

 

Dodaj komentarz