XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022 r.

XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022 r.

  1. Dziś XXII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Blask Prawdy” i 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży. Dziś też trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  2. Dziś wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w środę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w czwartek św. Jana Kantego, a w sobotę św. Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do bł. Jerzego Popiełuszki, , w piątek do Miłosierdzia Bożego a w sobotę do św. Rity.
  4. Jutro po nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. Za tydzień Niedziela Misyjna – taca na potrzeby misji.
  6. Przypominam o porządkowaniu grobów a szczególnie o usunięciu niepotrzebnych zniczy i wiązanek, tak by uprzątnięte w ostatniej chwili nie zalegały i nie szpeciły cmentarza na Wszystkich Świętych.
  7. W piątek na ekrany kin wszedł film „Medjugorje”. Może warto wybrać się w najbliższym czasie. Zachęcamy.
  8. Rada Osiedla Matysówka serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy oddali głos na RBO. Dzięki aktywności i zaangażowaniu mieszkańców oba osiedlowe wnioski zostały przyjęte do realizacji. Remont i poszerzenie fragmentu ulicy Nowe Wzgórze na odcinku od ul. Matysowskiej do Wichrowej uzyskał 721 głosów, Cykl warsztatów o charakterze prozdrowotnym wraz z piknikiem rodzinnym uzyskał 590 głosów.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej z numerów parzystych od 74 do 90.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz