XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019r.

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019r.

 

 1. Dziś przeżywamy uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej świątyni. Po mszy św. możliwość ucałowania tych relikwii. Dziś również niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw w intencji misji. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii – radnych proszę o podliczenie. Dziś w całej Polsce sprawdzane są praktyki religijne. Ministranci będą po mszy św. liczyć obecnych na mszy więc spokojnie wychodźmy by nadążyli liczyć.
 2. We wtorek wspominamy św. Jana Pawła II, w czwartek bł. Ks. Jana Balickiego.
 3. We wtorek nowenna do św. Rity z ucałowaniem relikwii, w piątek do Dzieciątka Jezus.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie po mszy św. o 1700, a w niedzielę o 1500.
 5. Dziś po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania, jak również w piątek po nabożeństwie różańcowym.
 6. Za tydzień po sumie spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Olgi Król.
 7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 61 do 65 jeszcze według starej numeracji.
 8. Przypominam, że została zrobiona w naszym kościele ubikacja w zakrystii po lewej stronie. Wejście jest z pola. W razie potrzeby można korzystać.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych, którym naszą pomoc będziemy nieśli przede wszystkim przez modlitwę. Przy gazetach są kartki na wypominki. Jest prośba, aby wykorzystać dobrą pogodę i zrobić porządek na grobach.
 10. 2 listopada rozpocznie się w naszym kościele całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z inicjatywy Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Za tydzień zostaną podane szczegóły, ale już dziś zachęcamy, by pomyśleć nad znalezieniem chwili czasu, czy to w ciągu dnia czy nocy, by choć chwilę pobyć sam na sam z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Podlesiecki i Monika Sikora zamieszkali na terenie parafii św. Jana Pawła II – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 12. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy wiele o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce, zaś w „Źródle” o kard. Stefanie Wyszyńskim. Jest też trochę prasy misyjnej do zabrania.

 

Dodaj komentarz