XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022 r

XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022 r

 1. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Również dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
 2. Jutro Matki Bożej Saletyńskiej i św. Januarego, w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w piątek św. Ojca Pio.
 3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do bł. Jerzego Popiełuszki, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Rity a w niedzielę do Dzieciątka Jezus.
 4. Jutro na mszę św. wieczorną zapraszam dzieci i młodzież z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, który patronuje polskim dzieciom i młodzieży a w szczególności zapraszam kandydatów do bierzmowania, którzy poprowadzą nabożeństwo.
 5. W najbliższą sobotę nie będzie mszy świętych w naszym kościele w związku z pielgrzymką do Częstochowy.
 6. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę proszę o potwierdzenie wyjazdu poprzez podanie danych do ubezpieczenia. Wyjazd w sobotę o 330. Koszt wyjazdu wraz z zamówionym obiadem, ubezpieczeniem i przewodnikiem 170 zł/osobę. Ewentualną rezygnację z wyjazdu proszę zgłaszać jak najprędzej gdyż są jeszcze chętni na liście rezerwowej.
 7. Serdecznie dziękuję za liczny udział tydzień temu w pielgrzymce do Chmielnika i za wszelkie zaangażowanie (modlitwy, śpiew, niesienie krzyża i nagłośnienia).
 8. Na początku września został przeprowadzony mały remont i naprawa nagłośnienia w kościele oraz zainstalowano głośniki procesyjne z tyłu kościoła. Serdecznie pragnę podziękować panu Dariuszowi Martyce za pracę oraz zasponsorowanie nowych mikrofonów na ołtarz i ambonkę a także dziękuję panom Józefowi i Władysławowi Matwij oraz Wiesławowi Rybińskiemu za prace przy instalowaniu głośników. „Bóg zapłać”.
 9. W ostatnich latach w Polsce doszło do wielu dewastacji i zniszczeń kapliczek, figur, krzyży, do zakłóceń czy profanacji Mszy Świętych czy obrazów. Ze względu na niejasne przepisy większość sprawców pozostaje bezkarna dalej kpiąc sobie z wiary. Dziś w zakrystii można złożyć podpis pod projektem ustawy, która pozwoli chronić wiarę i obiekty kultu religijnego. Do podpisu potrzebny jest PESEL.
 10. Jutro w RDK w godzinach 1700 do 1900 będzie możliwość zapisu na zajęcia zarówno dla dzieci i młodzieży a także dorosłych oraz seniorów. W ofercie gitara, pianino, szachy, plastyka, zajęcia kreatywne, gimnastyka kręgosłupa, język angielski, zespół śpiewaczy, taniec nowoczesny oraz taniec towarzyski dla dorosłych.
 11. Szkoła Branżowa w Chmielniku informuje, że od obecnego roku otworzyła II stopień. Przygotowuje do matury i umożliwia zdobycie tytułu technik rolnik. Oferuje również kurs zawodowy dla dorosłych. Szczegóły na plakacie, ulotkach i facebooku.
 12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła a państwu młodym za zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Skalistej od numeru 9 do końca czyli numeru 20.

 

Dodaj komentarz