XXVI Niedziela zwykła – 27.09.2020 r.

XXVI Niedziela zwykła – 27.09.2020 r.

  1. Dziś Dzień Migranta i Uchodźcy. Po mszach świętych zapowiadana zbiórka do puszek na poszkodowanych w pożarach na wyspie Lesbos. Dziś po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W tym tygodniu msze św. będą jeszcze jak dotąd czyli rano o 715 i wieczorem o 1800.
  3. Jutro wspomnienie św. Wacława, we wtorek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus a w piątek Świętych Aniołów Stróżów.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W I piątek spowiedź rano przed mszą św. i wieczorem od 1700.
  5. W czwartek rozpoczynamy październik i nabożeństwa różańcowe. Będą one w dni powszednie po mszy św. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej /starszych i tych w średnim wieku, młodzież i dzieci/. Aby bardziej zmobilizować do uczestnictwa zapraszam: w poniedziałek klasę III i IV, we wtorek – V, w środę – VI, w czwartek – VII, w piątek – VIII. W niedzielę różaniec będzie o godz. 1500 a po nim czwarta msza św. I tak będzie przez cały październik.
  6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast na różaniec i mszę św. o 1500 w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. W ramach przygotowania do I Komunii św. dzieci otrzymają różańce. Różaniec przed sumą w tym dniu poprowadzi Róża p. Marii Pańczak.
  7. Jutro w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz trzynasty spotkają się na chodnikach i placach, by w Godzinie Miłosierdzia czyli o 1500 odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nie zdziwmy się więc kiedy zobaczymy takie grupy w mieście.
  8. Ogłoszenie policji: w związku ze zbliżającym się okresem grzewczym apeluje ona o zachowanie zasad BHP w ogrzewaniu pomieszczeń. A drugie ogłoszenie zwłaszcza dla osób starszych, by być czujnym i nie dać się nabierać oszustom wyłudzającym pieniądze metoda „na wnuczka” czy „na policjanta”. Więcej znajdziemy w ulotkach na stoliku z gazetami.
  9. Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć podpis pod projektem ustawy „Stop LGBT” to można to uczynić jeszcze dziś w zakrystii.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 50 do 72.

Dodaj komentarz