XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019r.

 

  1. Dziś jak słyszeliśmy XIX Dzień Papieski. Po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Msza święta o 1530 połączona będzie z pogrzebem śp. Krystyny Sowa. O 1500 różaniec za zmarłą w ramach nabożeństwa różańcowego. Nie będzie dziś spotkania kandydatów do bierzmowania – przeniesione na piątek po różańcu.
  2. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w piątek św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. Faustyny.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie po mszy św. o 1700, a w niedzielę o 1500.
  5. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Jest to trzecia niedziela miesiąca więc taca na cele inwestycyjne parafii. W tym dniu przeżywać będziemy uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki /w 35 r. jego męczeńskiej śmierci/. Poprzedzone będzie Triduum przygotowującym. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Henryki Stanio.
  6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 53 do 60 jeszcze według starej numeracji.
  7. Pragnę poinformować parafian, że została zrobiona w naszym kościele ubikacja w zakrystii po lewej stronie. Wejście jest z pola. W razie potrzeby można korzystać. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować panu Andrzejowi Berkowiczowi, Zygmuntowi Kocurowi i firmie pana Mariusza Wojciechowskiego, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji. Dziękuję również panom Józefowi i Władysławowi Matwij za prace na rzecz parafii. „Bóg zapłać”.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Stanisław Podlesiecki i Monika Anna Sikora zamieszkali na terenie parafii św. Jana Pawła II – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. W prasie katolickiej przeczytamy wiele na temat św. Jana Pawła II w związku z Dniem Papieskim. Jest też nowy numer „Cuda i Łaski Boże”.

 

Dodaj komentarz