XXX Niedziela zwykła – 24.10.2021 r.

XXX Niedziela zwykła – 24.10.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona na misje.
 2. Dzisiaj w liturgii wspominamy bł. Jana Balickiego pochodzącego z Rzeszowa (Staromieścia), a w czwartek ŚŚ. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do Dzieciątka Jezus a w piątek do bł. Bronisława Markiewicza.
 4. Jutro po nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Podsumowanie udziału w nabożeństwach różańcowych dla dzieci będzie w piątek po nabożeństwie.
 6. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych. Jeżeli nie będzie przeszkód (np. zła pogoda lub obostrzenia) to tradycyjnie po mszy o 1500 odbędzie się procesja różańcowa na cmentarz. W związku z tym proszę naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. Różaniec przed sumą w tym dniu poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej.
 7. Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy. Nie zapomnijmy przestawić zegarków.
 8. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i możliwością zyskiwania odpustów za zmarłych zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi będzie przez cały tydzień a w sobotę dodatkowo od 1600. Można będzie tę spowiedź potraktować już jako spowiedź pierwszopiątkową.
 9. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
 10. Informuję również, że przez listopad będzie odprawiona przynajmniej jedna intencja pogrzebowa za każdego zmarłego w ostatnim roku. Na obecną chwilę intencji z pogrzebów jest ok. 630. To jest na ok. rok do odprawiania dla dwóch księży. Niemożliwą rzeczą jest, by wszystkie zostały odprawione w naszym kościele. Dlatego część jest przekazywana kapłanom z innych parafii, którzy nie mają intencji. Zawsze można ustalić, które intencje można przekazać. Jeżeli w tej sprawie nikt z rodziny zmarłego się nie zgłasza to najczęściej są przekazywane intencje od osób nie będących parafianami.
 11. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów. Dobrze byłoby zrobić to do środy kiedy wywożone są odpady.
 12. Dziękuję serdecznie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną.
 13. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 92 do 98.

Dodaj komentarz