XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019r.

XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019r.

 

 1. Dziś po sumie spotkanie dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. O 1500 nabożeństwo różańcowe a po nim ostatnia w tym roku msza popołudniowa. W listopadzie ze względu na słabą frekwencję nie będzie w niedziele mszy popołudniowych. Wrócimy do nich w okresie Wielkiego Postu.
 2. Jutro święto Apostołów Judy Tadeusza i Szymona. We wtorek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
 3. W tym tygodniu spowiedź przed Wszystkimi Świętymi i przed pierwszym piątkiem będzie w środę od 1615 i w czwartek od 1515. Po różańcu wynagrodzenie dzieci za uczestnictwo w nabożeństwach – proszę, aby przyniosły zbierane na nabożeństwach obrazki.
 4. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Msza św. będzie o 1600 i o ile będzie pogoda po mszy św. będzie procesja i nabożeństwo różańcowe na cmentarzu. Natomiast dla dzieci zakończenie nabożeństw różańcowych będzie dzień wcześniej – w środę. Proszę, aby przyniosły obrazki zbierane na nabożeństwach.
 5. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 730 i 1000. Po drugiej mszy św. procesja na cmentarz. Proszę wziąć chorągwie a później zostawić przy kaplicy. Proszę strażaków o zabezpieczenie procesji na drodze zarówno w czwartek, jak i w piątek. We Wszystkich Świętych Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na swoją działalność charytatywną. W listopadzie możemy nieść pomoc zmarłym przez modlitwę i zyskiwane odpusty. Warunki odpustu to wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca św., modlitwa za zmarłych. Dodatkowo w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wystarczy nawiedzenie kościoła, natomiast w pozostałe dni listopada nawiedzenie cmentarza. Przez oktawę Wszystkich Świętych czyli do 8 XI można zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.
 6. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. o 715 i 1700. Po wieczornej mszy św. rozpocznie się całodobowa adoracja, podczas której zaraz po mszy będzie nabożeństwo pierwszej soboty, o 1900 Droga Krzyżowa i różaniec, o 2100 Apel Jasnogórski a o 2400 msza św. a po niej czuwanie całonocne przed Najświętszym Sakramentem. Aby Pan Jezus nie pozostawał sam w kościele do Jego adoracji są proszone Róże różańcowe. I tak na 2100 róże p. Władysławy Wojciechowskiej i Krystyny Firlit, na 2200 róże p. Heleny Szyszki, Marii Pańczak i Zofii Szyszki, po mszy o północy na 100 róża p. Moniki Tomkowicz i Grupa Charytatywna, na 200 róże p. Stanisława Króla i Olgi Król, na 300 róża p. Julii Kucab, na 400 róże p. Henryki Stanio i Ludwiki Wojtowicz, o 500 będą Godzinki a od 600 modlitwa Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Między ranną mszą a sumą na adorację zapraszamy kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, aby omodlić te wielkie wydarzenia, które czekają ich w tym roku szkolnym. Oczywiście nie tylko osoby czy grupy wyznaczone ale każdy niech postara się znaleźć chwile dla siebie i Jezusa. Zagonieni w życiu postarajmy się pobyć tak sam na sam z Jezusem i porozmawiać o swoim życiu, o swoich problemach i troskach.
 7. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po mszy św., a w każdą niedzielę o godz. 1000 będzie różaniec wypominkowy. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki. Można zaznaczyć datę kiedy wyczytać.
 8. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 66 do 70 jeszcze według starej numeracji. „Bóg zapłać” również za ofiary z III niedzieli października.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Podlesiecki i Monika Sikora zamieszkali na terenie parafii św. Jana Pawła II – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. W prasie katolickiej przeczytamy wiele o życiu wiecznym w związku z miesiącem listopadem. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Jest też nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka” oraz nowy numer „Dominika” dla dzieci komunijnych.

 

Dodaj komentarz