XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018r.

XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018r.

 1. Dziś w kościołach poza katedrą przeżywana jest rocznica poświęcenia kościoła. Dziś też czcimy św. Judę Tadeusza – patrona od spraw trudnych.
 2. Jutro, 29 października, po mszy św. nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 3. W tym tygodniu spowiedź przed Wszystkimi Świętymi i przed pierwszym piątkiem we wtorek od godz. 1600. Po różańcu wynagrodzenie dzieci za uczestnictwo w nabożeństwach – proszę, aby przyniosły zbierane na nabożeństwach obrazki.
 4. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Msza św. będzie o 1600 i o ile będzie pogoda po mszy św. będzie procesja i nabożeństwo różańcowe na cmentarzu.
 5. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 730 i 1000. Nie będzie mszy św. popołudniu. Po drugiej mszy św. procesja na cmentarz. Proszę wziąć chorągwie a później zostawić przy kaplicy. Proszę strażaków o zabezpieczenie procesji na drodze zarówno w środę, jak i w czwartek. We Wszystkich Świętych Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na swoją działalność charytatywną.
 6. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. o 715 i 1700. Jest to pierwszy piątek miesiąca więc po wieczornej mszy będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Natomiast nowennę do Miłosierdzia Bożego przenosimy na trzeci piątek miesiąca.
 7. W pierwszą sobotę po mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy i różaniec.
 8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 166 do 170.
 9. „Bóg zapłać” również za ofiary na cele inwestycyjne z III niedzieli miesiąca. Pragnę również podziękować p. Wiesławowi Rybińskiemu i Maciejowi Sitkowi za pracę na rzecz parafii. „Bóg zapłać”.
 10. Przez cały listopad w każdą niedzielę o godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec wypominkowy, oraz trzecia msza św. Również w dni powszednie po mszy św. będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.
 11. Może parafianie zdążyli już zauważyć, że przy cmentarzu została ustawiona kabina TOI TOI. Będzie ona przez najbliższe dni więc można z niej korzystać, gdyby ktoś miał taką potrzebę.
 12. W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania. W piątek po nabożeństwie spotkanie będzie miała klasa ósma, a w niedzielę po mszy o 1030 klasa trzecia gimnazjum.
 13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic, a różaniec poprowadzi Róża p. Julii Kucab.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Poświęca ona wiele miejsca życiu wiecznemu i pomocy zmarłym a także dotkniętym żałobą. Oprócz stałych tytułów jest nowy numer „Naszej Arki”.

Dodaj komentarz