XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019r.

XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019r.

 1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą do puszek po mszy św. wspieramy chrześcijan prześladowanych w Sudanie Południowym.
 2. Jutro Narodowe Święto Niepodległości – będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Jutro też wspomnienie św. Marcina.
 3. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem relikwii św. Faustyny a po mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka już po raz trzeci przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich. Po sumie spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii.
 5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po mszy św., a w każdą niedzielę o godz. 1000 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki. Można zaznaczyć datę kiedy wyczytać. Wypełnione kartki można wrzucać do pudełka, które jest przy gazetach.
 6. Serdecznie dziękuję za zorganizowanie tydzień temu całodobowej adoracji Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ a zwłaszcza p. Marii Wasilewskiej oraz wszystkim tym, którzy znaleźli czas dla Pana Jezusa i dla siebie.
 7. Składam serdeczne podziękowanie p. Krzysztofowi Zemrysowi za ufundowanie do zakrystii szafki na środki czystości a strażakom za pracę przy kościele.
 8. Dziękuję również za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 75 do 79 jeszcze według starej numeracji.
 9. W tym czasie jest bardzo dużo odpadów cmentarnych, dlatego została podstawiona przyczepa na chryzantemy na cmentarzu. Można do niej wrzucać jedynie chryzantemy bez doniczek, bez żadnych plastików, reklamówek czy szkła. Chcemy przez to sprawić, by w pojemniku było więcej miejsca na pozostałe odpady. Po wejściu do Rzeszowa zmienił się system wywozu odpadów z cmentarza. Przedtem wywożono na telefon jak był pojemnik pełny. Teraz są wywożone systematycznie co tydzień i zabierane są tylko te odpady, które są w pojemniku. Oddzielnym tematem jest koszt wywozu tych odpadów, ale o tym przy innej okazji.
 10. Gdyby ktoś poszukiwał pracy w Niemczech to przy gazetach są ulotki z ofertą.
 11. W prasie katolickiej przeczytamy wiele na temat patriotyzmu i jak odzyskaliśmy niepodległość. Jest też nowy numer „Cuda i łaski Boże” o cudzie eucharystycznym w Poznaniu.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.

Dodaj komentarz