XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019r.

 

 1. Dziś w całym Kościele z inicjatywy papieża Franciszka przeżywany jest III Światowy Dzień Ubogich. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii – radnych proszę po mszy św. o podliczenie. Po sumie spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 2. Jutro wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek do św. Rity z ucałowaniem relikwii.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszy św. o 730 spotkanie Rady Parafialnej, natomiast na mszy św. o 1030 do grona ministrantów zostaną włączeni tegoroczni kandydaci. Po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po mszy św., a w każdą niedzielę o godz. 1000 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki, które po wypełnieniu można wrzucać do pudełka.
 6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 80 do 87 jeszcze według starej numeracji. Dziękuję również za ofiary w zeszłą niedzielę na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Sudanie Południowym.
 7. Do tej listy podziękowań pragnę również dołączyć tych wszystkich, którzy przyczynili się do uprzątnięcia odpadów cmentarnych i panu Kazimierzowi Wasilewskiemu za podstawienie przyczepy na chryzantemy. Dziękuję również za dyscyplinę i porządek, że do tej przyczepy są wrzucane jedynie chryzantemy bez doniczek i innych odpadów, gdyż to pozwoli nam na ekologiczne zutylizowanie. Proszę również, aby w najbliższym czasie wybrać się na cmentarz i jeśli stwierdzimy, że chryzantemy już utraciły swój urok to usunąć je z grobu, gdyż ta przyczepka nie będzie stała do Wielkanocy.
 8. Przypominam o możliwości pracy w Niemczech. Przy gazetach są ulotki z ofertą.
 9. RDK filia Matysówka zaprasza 27 listopada na warsztaty dla kobiet „Cuda Wianki”, zaś 28 listopada na zabawę Andrzejkową dla Dzieci. W jednym i drugim przypadku liczba miejsc ograniczona więc trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły znajdziemy w przedsionku kościoła i zapewne na plakatach.
 10. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy wywiad z Abby Johnson, która była dyrektorką kliniki aborcyjnej a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń powstał film „Nieplanowane”, który jeszcze w tym tygodniu można obejrzeć w kinie. A warto!
 11. Zanim przeczytam intencje mszalne na najbliższy tydzień, mam jeszcze takie ogłoszenie na temat właśnie intencji. Wraz z moim przybyciem do parafii chyba również przybył jakiś anioł śmierci bo w ciągu 14 miesięcy było już 22 pogrzeby. I tutaj pojawił się problem z intencjami pogrzebowymi. Mimo, że jest teraz dwóch księży w parafii to nie jesteśmy w stanie odprawić wszystkich intencji, tym bardziej, że jak zauważyłem wzrosła ilość zamawianych systematycznie przez parafian intencji w stosunku do ubiegłego roku. Intencji pogrzebowych nagromadziło się ok. 500, więc gdyby je rozpisać to do września zablokują kalendarz. Zaczęły się zgłaszać do mnie rodziny zmarłych, że jeszcze od pogrzebu nie było żadnej intencji, więc rozpisałem na listopad po jednej. Nie chcę aby te intencje pogrzebowe były odprawiane dwa czy trzy lata po pogrzebie, więc chciałbym przekazać część tych intencji księżom, którzy nie mają intencji, np. niektórzy emeryci. Prosiłbym więc, aby w najbliższym czasie skontaktował się ze mną ktoś z rodziny zmarłego, by ustalić, które intencje można przekazać. Jeżeli nikt się nie zgłosi to sam zdecyduję ale wolałbym to czynić za przyzwoleniem rodziny. Dziękuję również za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Dodaj komentarz