XXXIV Niedziela Zwykła /CHRYSTUSA KRÓLA/ – 24.11.2019r.

XXXIV Niedziela Zwykła /CHRYSTUSA KRÓLA/ – 24.11.2019r.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – na każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana (za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny). Po rannej mszy św. spotkanie Rady Parafialnej, na sumie przyjęcie nowych ministrantów, a po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
2. Jutro nowenna do Dzieciątka Jezus, w piątek do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii, a w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.
3. W czwartek będzie dodatkowa msza św. o 7:15.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na przyjście Chrystusa na końcu czasów i w czasie świąt Bożego Narodzenia. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a różaniec poprowadzi Róża p. Stanisława Króla. Po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
5. Dziś o godz. 10:00 różaniec wypominkowy, a w dni powszednie po mszy św. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki, które po wypełnieniu można wrzucać do pudełka.
6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 88 do 92 jeszcze według starej numeracji. Dziękuję również za ofiary w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii.
7. Nasze diecezjalne Katolickie Radio VIA przeżywa jubileusz 25-lecia. W czwartek o 18:00 w Słocinie będzie uroczysta msza św. z tej okazji transmitowana przez to radio. Zachęcamy nie tylko do słuchania tej transmisji ale do częstego słuchania różnych audycji.
8. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy kalendarz na 2020 r. Jest też nowy numer „Naszej Arki” również z kalendarzem oraz nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci szkolnych z lampionem na roraty, a także nowy numer „Dominika” dla dzieci pierwszokomunijnych.
9. Przypominam, że chciałbym przekazać część intencji pogrzebowych księżom, którzy nie mają co odprawiać, bo nie jesteśmy w stanie tu wszystkich odprawić ze względu na dużą ilość. Proszę więc, o kontakt najbliższej rodziny zmarłego, by ustalić, które intencje można przekazać. Jeżeli nikt się nie zgłosi to sam zdecyduję, ale wolałbym to czynić za przyzwoleniem rodziny. Jeszcze raz dziękuję za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Dodaj komentarz