Zmartwychwstanie Pańskie – 09.04.2023r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 09.04.2023r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny oraz Oktawę Wielkanocy – czyli cały tydzień przeżywać będziemy jak jeden wielki dzień świąteczny, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś msze św. o 930 i 1100. Jutro drugi dzień świąt – msze św. o 730, 930 i 1100. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Dziś i jutro nie będzie mszy św. popołudniowych.
  2. Dziś i jutro nowenna do Bożego Miłosierdzia po sumie, zaś w dni powszednie po mszy św. wieczornej.
  3. We wtorek w Białej próba przed bierzmowaniem o godz. 1830, zaś w środę młodzież naszej parafii przyjmie w tamtejszym kościele sakrament bierzmowania. Proszę, aby dotarli tam na godz. 1715.
  4. Abyśmy mogli dziś świętować potrzeba było wiele pracy i przygotowań. Pragnę więc z tego miejsca podziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję więc ks. Janowi za obecność i głoszone do nas piękne słowo Boże podczas Triduum. Dziękuję ministrantom, panu organiście, osobom, które śpiewały i czytały podczas liturgii a także różom różańcowym za adorację i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Pragnę również podziękować dzieciom i młodzieży z naszej szkoły za prowadzenie adoracji. Wyrażam wdzięczność naszym strażakom: panu Wiesławowi Rybińskiemu, Karolowi Szyszce oraz Annie i Damianowi Rybińskim za zrobienie Grobu Pańskiego i Ciemnicy i wszystkim druhnom i druhom za czuwanie przy Grobie oraz uświetnienie swą obecnością uroczystości paschalnych. Panu kościelnemu wraz z małżonką, wspomaganych przez panią Halinę za przystrojenie kościoła i czuwanie nad wszystkim. „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. (Dziękuję mężczyznom niosącym chorągwie oraz niewiastom niosącym obrazy w czasie procesji, osobom w strojach ludowych.) Wszystkim za pamięć i modlitwę za kapłanów w Wielki Czwartek oraz za przyniesione dary na plebanię na stół wielkanocny. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  5. „Bóg zapłać” także za posprzątanie i przygotowanie kościoła do świąt mieszkańcom ul. Wichrowej. Natomiast do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę osoby z Matysowskiej z numerów nieparzystych od początku czyli od 1 do 21.
  6. Informuję, że życzenia dla parafian przesłało wiele instytucji między innymi nasi Księża Biskupi, Rektor Seminarium, dyrektorzy Katolickiego Radia VIA i Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  7. Życzenia dla parafian oraz gości: Niech Chrystus, który przez swoje Zmartwychwstanie pokonał wszelkie zło, błogosławi Wam i strzeże przed złem zarówno duchowym jak i fizycznym. Niech nas chroni i strzeże przed wszelkim niebezpieczeństwem, niech obdarzy nas i cały świat pokojem. Niech usunie wszelki smutek a w serca niech wleje nadzieję. Niech da nam wieść życie ciche i spokojne. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz