Zmartwychwstanie Pańskie – 31.03.2024r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 31.03.2024r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny oraz Oktawę Wielkanocy – czyli cały tydzień przeżywać będziemy jak jeden wielki dzień świąteczny, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś msze św. o 930 i 1100. Jutro drugi dzień świąt – msze św. o 730, 930 i 1100. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Dziś i jutro nie będzie mszy św. popołudniowych.
  2. Dziś i jutro nowenna do Bożego Miłosierdzia po sumie, zaś w dni powszednie po mszy św. wieczornej. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i od 1730.
  3. W środę w Białej o godz. 1800 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Proszę, aby dotarli tam na godz. 1715.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. W godzinie miłosierdzia o 1500 będzie dodatkowa msza święta. Zachęcamy, aby w tym dniu przynieść skarbonki wielkopostne, jeśli ktoś odkładał do nich jałmużnę wielkopostną. Po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Msze święte w dni powszednie od tego tygodnia będą o 1800.
  6. Abyśmy mogli dziś świętować potrzeba było wiele pracy i przygotowań. Pragnę więc z tego miejsca podziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję więc ks. Janowi za obecność i głoszone do nas słowo Boże podczas Triduum. Dziękuję ministrantom, panu organiście, osobom, które śpiewały i czytały podczas liturgii, za zorganizowanie procesji z darami a także różom różańcowym za adorację i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Pragnę również podziękować dzieciom i młodzieży z naszej szkoły za prowadzenie adoracji. Wyrażam wdzięczność naszym strażakom: panu Wiesławowi Rybińskiemu, Bartłomiejowi i Bernadecie Pomykałom za zrobienie Grobu Pańskiego i Ciemnicy i wszystkim druhnom i druhom za czuwanie przy Grobie oraz uświetnienie swą obecnością uroczystości paschalnych. Panu kościelnemu wraz z małżonką i pani Halinie Sikorze za przystrojenie kościoła i czuwanie nad wszystkim. „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. Dziękuję niewiastom niosącym obrazy w czasie procesji, osobom w strojach ludowych. Wszystkim za pamięć i modlitwę za kapłanów w Wielki Czwartek oraz za przyniesione dary na plebanię na stół wielkanocny. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  7. „Bóg zapłać” także za posprzątanie i przygotowanie do świąt kościoła grupie sprzątającej. Natomiast do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę osoby z Wierchowej z numerów parzystych od 22 do 42.
  8. Życzenia dla parafian przesłali między innymi nasi Księża Biskupi, Rektor Seminarium, dyrektorzy Katolickiego Radia VIA i Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  9. Życzenia dla parafian oraz gości: Niech Chrystus, który przez swoje Zmartwychwstanie pokonał wszelkie zło, błogosławi Wam i strzeże przed złem zarówno duchowym jak i fizycznym. Niech nas chroni i strzeże przed wszelkim niebezpieczeństwem, niech obdarzy nas i cały świat pokojem. Niech usunie wszelki smutek a w serca niech wleje nadzieję. Niech da nam wieść życie ciche i spokojne. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz