Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii świętej wielkanocnej. Dziś ostatnia msza popołudniowa w niedzielę. Wrócimy do nich w październiku. Dziś Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
 2. We wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP.
 3. W środę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza, w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie.
 4. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 730 i 1000 z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszam na procesję dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, niewiasty i mężczyzn w strojach ludowych, niewiasty i dziewczęta do niesienia obrazów, strażaków i strażaczki i wszystkich parafian. Trasa procesji będzie nieco inna. Pójdziemy w kierunku plebanii i z powrotem. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy:

* przy grocie – ul. Matysowska numery nieparzyste od 177 do 185;
* przy posesji państwa Wasilewskichul. Matysowska, nry nieparzyste od 223 do 267;
* przy posesji państwa Sikorów
ul. Matysowska, numery nieparzyste od; 213 do 219
* przy św. Józefieul. Matysowska numery nieparzyste od 269 do 281.

 1. Wieczorem w Boże Ciało w Parku Sybiraków od 1900 koncert „Jednego serca, jednego ducha”.
 2. Zapraszamy również na procesję w oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej a w niedzielę po sumie.
 3. W czwartek o 930 spotkanie ministrantów.
 4. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. W tym dniu wypada dla naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok, każdego dnia odbywa się w jednej parafii naszej diecezji. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie w ciszy będzie można trwać przed Jezusem obecnym w Hostii aż do mszy św. o 1800. Zapraszam wszystkich a zwłaszcza przedstawicieli Róż różańcowych, choćby na chwilę osobistej modlitwy, by Jezusowi powiedzieć o swoim, nieraz bardzo trudnym życiu i zaczerpnąć sił do kroczenia z Nim przez to życie.
 5. W naszej Od soboty rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie będą po mszy wieczornej a w niedzielę po sumie odśpiewamy litanię do NSPJ.
 6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych. Będziemy też gościć misjonarza z Papui Nowej Gwinei stąd taca będzie na misje.
 7. Z woli papieża Franciszka 25 i 26 maja obchodzimy pierwszy Światowy Dzień Dzieci. Zachęca się aby dziś po mszy dokonać uroczystego błogosławieństwa dzieci. Stąd jak które dziecko chce otrzymać takie błogosławieństwo niech po ogłoszeniach podejdzie pod ołtarz.
 8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i wokół niego rodzicom dzieci rocznicowych. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 95 do 119.

Dodaj komentarz