Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny, chociaż komunię św. wielkanocną, do której mobilizuje nas przykazanie kościelne można przyjmować do przyszłej niedzieli czyli uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dziś na sumie I Komunia święta.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze św. o 730 i 1800. Chociaż nie ma obowiązku to jednak zachęcamy do świątecznego charakteru jutrzejszego dnia – choćby do udziału we mszy św. i nabożeństwie majowym.
  3. We wtorek św. Rity – poświęcenie róż i nowenna, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek Matki Bożej Wspomożenia Wiernych a w sobotę nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O 1500 nabożeństwo majowe a po nim ostatnia msza św. popołudniowa w niedzielę. Wrócimy do nich w październiku. Na sumie dzieci z klasy czwartej przeżywać będą Rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź dla nich i ich rodzin we własnym zakresie. Próba we wtorek po nabożeństwie. W tym dniu wypada Dzień Matki – pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie.
  5. W następnym tygodniu wypada uroczystość Bożego Ciała. Już dzisiaj proszę o przygotowanie czterech ołtarzy: I – ul. Matysowska numery nieparzyste od 177 do 185, II – ul. Matysowska numery nieparzyste od 213 do 219, III – ul. Matysowska numery nieparzyste od 223 do 239, IV – ul. Matysowska numery nieparzyste od 243 do 267.
  6. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za generalne posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu prosimy, aby dyżur ten podjęli rodzice dzieci rocznicowych. Dziękuję również za dar ołtarza dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Są nim nowe ornaty lniane. „Bóg zapłać”.

Dodaj komentarz