V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

  1. Jutro wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, w środę św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek dzień flagi narodowej – prosimy o wywieszenie na naszych domach. W sobotę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków.
  2. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszym kościele odpust parafialny. Słowo Boże będzie głosił i przewodniczył sumie odpustowej ks. Leszek Bachta – proboszcz z Zalesia. Msze święte w porządku niedzielnym a więc o 730, 930 i suma o 1100. Zapraszamy wszystkich parafian i gości a zwłaszcza strażaków, osoby w strojach ludowych i prosimy o obstawę procesji.
  3. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą po mszy wieczornej a w niedzielę o 1500 z wyjątkiem najbliżej niedzieli.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszy piątek wypada w dniu odpustu więc spowiedź będzie w czwartek zarówno rano jak i wieczorem od 1730.
  5. Za tydzień rozpoczniemy renowację misji parafialnych. Program, dzieci szkolne rozniosły do skrzynek pocztowych. Jeśli ktoś został pominięty lub w domu są np. dwie rodziny to można sobie wziąć folder dodatkowy. Są rozłożone na stoliku z gazetami. W najbliższą niedzielę na wszystkich mszach czyli o 730, 930, 1100 oraz o 1500 będą nauki ogólne. Natomiast majówka wyjątkowo ze względu na misje będzie w tą niedzielę o 1900 połączona z Apelem Maryjnym. Szczegółowy program jest na folderach i będzie podany w przyszłą niedzielę. Ze względu na misje zmiana tajemnic będzie dopiero 12 maja po rannej mszy świętej.
  6. W środę po majówce krótkie spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  7. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 31 do 65.

Dodaj komentarz