VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024r.

VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024r.

  1. Dziś rozpoczynamy renowację misji parafialnych, które będą trwały do środy. Dziś na mszach świętych nauki ogólne a wieczorem o 1900 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny. W dni powszednie podczas misji msze św. będą rano o 800 i wieczorem o 1800 a kwadrans wcześniej czyli o 1745 będzie nabożeństwo majowe. Jutro i we wtorek o 2000 będą apele Maryjne. Również jutro i we wtorek w ramach misji będą rekolekcje szkolne. W środę jest dzień spowiedzi od 930 do 1030 i od 1600 do 1800. W środę o 1030 jest msza święta dla starszych i chorych a po niej odwiedziny w domach obłożnie chorych. Proszę do wtorku zgłosić tych chorych.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy a w środę będziemy się modlić przy krzyżu misyjnym i poświęcimy tradycyjnie krzyżyki na zakończenie misji.
  3. W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po misjach będą po mszy o 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcamy też do śpiewu litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.
  5. W piątek o 1430 próba śpiewu i ustawienia z dziećmi pierwszokomunijnymi.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Stanisław Nowak z parafii Rzeszów-Matysówka i Gabriela Krystyna Hałoń z parafii Borek Stary – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  7. Serdecznie dziękuję za zakupienie i posadzenie kwiatów w donicach przed kościołem panu Władysławowi Matwijowi, Teresie Klęsk, Zofii Tabisz i Krystynie Król. Jeszcze raz dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia odpustu parafialnego. „Bóg zapłać”.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 69 do 91.

Dodaj komentarz