VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

 1. We wtorek św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 2. Przeżywamy miesiąc maj w naszej tradycji narodowej poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy więc na nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy o 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcamy też do śpiewu litanii przy kapliczkach.
 3. W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego i do bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy a w środę będziemy się modlić przy krzyżu misyjnym i poświęcimy tradycyjnie krzyżyki.
 5. W sobotę rocznica sakry (czyli święceń biskupich) naszego biskupa ordynariusza Jana Wątroby – polecajmy go w modlitwach.
 6. Jutro i w środę po nabożeństwie próba z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszym kościele I Komunia Święta na mszy o godz. 1100. W sobotę o 900 spowiedź dzieci i ich rodzin. Bardzo proszę, aby osoby nie związane z I Komunią w przyszłą niedzielę przyszły na inną mszę św. niż suma bo mamy w tym roku dużo (20) dzieci do Pierwszej Komunii. Natomiast Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy czwartej będzie tydzień później czyli 28 maja.
 8. Jeszcze raz dziękuję za liczny udział parafian w misjach świętych, za wszelkie zaangażowanie, za ofiary złożone z okazji misji. Serdecznie dziękuję też jednej parafiance za znaczną ofiarę na nowy krzyż misyjny. W tym miesiącu nie będzie tacy inwestycyjnej a w kwartale tacy na cmentarz. Było wiele wydatków ale również i ofiarności parafian z okazji świąt oraz misji. „Bóg zapłać” więc wszystkim za wszystko.
 9. Mamy też radosną wiadomość. Nasz parafianin uczeń ósmej klasy Nikodem Mazgaj zajął czołowe miejsce w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym. Na prawie 700 uczniów biorących udział zajął 15 miejsce.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Karol Szyszka z parafii Rzeszów-Matysówka i Karolina Majka z parafii Świlcza oraz Jerzy Staszewski i Patrycja Cygan z parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedzi trzecie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 11. Serdecznie dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Dodaj komentarz