Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Przeżywamy miesiąc maj w naszej tradycji narodowej poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy więc na nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy o 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcamy też do śpiewu litanii przy kapliczkach. Ponieważ Pana Boga i Matkę Najświętszą można uwielbiać nie tylko przez śpiew baranka i kopytka ale również przez śpiew litanii dlatego serdecznie zapraszam szczególnie dzieci na nabożeństwa majowe. I aby bardziej zmobilizować to proponuję i zapraszam: w poniedziałki kl. III, we wtorek IV, w środę V, w czwartek VI, w piątek VII i VIII.
  3. Jutro wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – w katedrze nabożeństwo fatimskie o 1900, we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
  4. Przez cały tydzień nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Ponadto w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę w katedrze święcenia kapłańskie. Polecajmy neoprezbiterów i prośmy o nowe powołania kapłańskie.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tzw. Zielone Świątki – zakończenie okresu wielkanocnego, chociaż komunię wielkanocną można jeszcze przyjmować tydzień dłużej. Na sumie o 1100 I Komunia święta. W sobotę o 1000 spowiedź dzieci i ich rodzin. Bardzo proszę, aby osoby nie związane z I Komunią w przyszłą niedzielę przyszły na inną mszę św. niż suma bo mamy w tym roku dużo (20) dzieci do Pierwszej Komunii. Natomiast Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy czwartej będzie tydzień później czyli 26 maja.
  7. Jeszcze raz dziękuję za liczny udział parafian w renowacji misji świętych, za wszelkie zaangażowanie, za ofiary złożone z okazji misji. W tym miesiącu nie będzie tacy inwestycyjnej a w kwartale tacy na cmentarz. Było wiele wydatków ale również i ofiarności parafian z okazji świąt oraz misji. „Bóg zapłać” więc wszystkim za wszystko.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Nowak z parafii Rzeszów-Matysówka i Gabriela Hałoń z parafii Borek Stary – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  9. Serdecznie dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Dodaj komentarz