Wszystkich Świętych – 01.11.2020 r.

Wszystkich Świętych – 01.11.2020 r.

  1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych– msze święte tylko przed południem. Taca na utrzymanie cmentarza. Radni proszeni są po mszy o podliczenie.
  2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  3. W związku z zamknięciem cmentarzy przypominamy, że Stolica Apostolska wydała dekret na temat odpustów zyskiwanych za zmarłych w miesiącu listopadzie. Te osiem dni, w których przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych można było zyskiwać odpust zupełny teraz można sobie dowolnie wybrać w ciągu całego miesiąca listopada. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej (czyli wcześniejsza spowiedź), przyjęcie w tym dniu komunii świętej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca świętego i modlitwa za zmarłych. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz pomodlą się za zmarłych przed obrazem świętym w swoim domu.
  4. Przez najbliższy tydzień msze św. w naszym kościele będą tylko o 1700.
  5. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi od 1630.
  6. Co roku Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta przeprowadzało w dzisiejszą uroczystość kwestę dla bezdomnych i ubogich. Ze względu na pandemię w tym roku kwesty nie będzie a cel ten można wesprzeć przez Internet na stronie pomagam.pl/kwesta2020. Szczegóły znajdziemy na ulotkach przy gazetach i na plakacie w przedsionku kościoła.
  7. Po raz kolejny w naszym kraju organizowana jest akcja „Różaniec do Granic Nieba”. Ma ona trwać przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych (od dziś do 8 XI). Celem akcji jest pokuta i modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych, jako odpowiedź na ostatnie protesty w Polsce. Modlitwy oraz więcej informacji na temat akcji znajdziemy na rozaniecdogranic.pl.
  8. Ze względu na sytuację pandemiczną planowana na przyszłą niedzielę całonocna adoracja organizowana przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ zostaje odwołana i przeniesiona na późniejszy termin.
  9. Przyszła niedziela to XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek zechcemy wesprzeć wiernych w Republice Środkowoafrykańskiej.
  10. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym dyżur ten niech podejmą numery parzyste z Matysowskiej od 150 do końca czyli do numeru 166. Kolejną ulicą będzie Alpejska.

Dodaj komentarz