XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024r.

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024r.

  1. Jutro uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – imieniny ks. Jana. Polecajmy jego i wszystkich solenizantów w modlitwie. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek św. Ireneusza a w sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to jedno z tzw. świąt zniesionych. Choć nie ma obowiązku to starajmy się zachować świąteczny charakter tego dnia choćby przez uczestnictwo we mszy świętej. W naszym kościele msze będą w tym dniu o 730 i 1800. Taca z tego dnia na tzw. świętopietrze czyli na działalność Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
  2. We wtorek nowenna do Dzieciątka Jezus a w sobotę do bł. Bronisława Markiewicza. W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  3. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Można się zapisać poprzez formularz internetowy na stronie https://pielgrzymka.rzeszow.pl lub osobiście do 21 lipca w kancelarii parafii katedralnej.
  4. W środę i czwartek do 1500 odbędzie się zbiórka elektrośmieci czyli zużytego sprzętu RTV i AGD, a więc telewizorów, komputerów, pralek, lodówek. Ten sprzęt można składować na posesji pana Jana Rybińskiego, naprzeciw szkoły. Przy gazetach ś ulotki co można oddać.
  5. Serdecznie dziękuję nowożeńcom za kwiaty przy ołtarzu a grupie sprzątającej za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 213 do 219.

Dodaj komentarz