Zmartwychwstanie Pańskie – 21.04.2019r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 21.04.2019r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny oraz Oktawę Wielkanocy, czyli cały tydzień przeżywać będziemy jak jeden wielki dzień świąteczny. Jutro msze św. o 730 i 1030. Dziś i jutro nie ma mszy św. popołudniowej. Taca jutrzejsza na katolickie uczelnie. Oktawę Zmartwychwstania zakończy Niedziela Miłosierdzia /w Białej odpust/. Składka będzie przeznaczona na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 730 dokonamy uroczystego wprowadzenia relikwii św. S. Faustyny, po które pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.
  2. Przez cały tydzień nowenna do Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro po sumie a w pozostałe dni po mszy. Jutro rano nowenna do św. Rity, a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
  3. Kustosz sanktuarium w Chmielniku zaprasza pierwszego maja na dzień modlitw o trzeźwość narodu. Jeżeli będą chętni to zorganizujemy wyjazd. Proszę więc w tym tygodniu zapisywać się w zakrystii.
  4. „Bóg zapłać” za prace związane z przygotowaniem świąt. Do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 111 do 115 /wg starej numeracji/.
  5. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża + Wojciecha Mazura.
  6. Świąteczna prasa jest bogata w ciekawe artykuły. Jest większa ilość egzemplarzy. Zachęcamy do nabywania. 

Dodaj komentarz