III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 17.12.2023r.

III Niedziela Adwentu /Gaudete/ – 17.12.2023r.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana w liturgii „gaudete – radujcie się”. Za nami połowa Adwentu. Przyjście Pana coraz bliżej, jest więc powód do radości.
 2. Taca niedzieli dzisiejszej na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy św. o podliczenie. Jeszcze dziś Rada Parafialna rozprowadza opłatki. Zostało też kilka świec Caritas. Zachęcamy do nabycia, jak również do nabycia ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.
 3. Dziś i przez cały tydzień nowenna do Dzieciątka Jezus. Ponadto we wtorek nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki a w piątek do św. Rity.
 4. W środę w naszym kościele spowiedź przedświąteczna tylko popołudniu: od 1430 do 1700 z półgodzinną przerwą o 1530. Tradycyjnie do dnia spowiedzi można złożyć dary materialne dla potrzebujących z naszej parafii.
 5. W środę od 830 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Do wtorku proszę zgłosić potrzebujących posługi sakramentalnej chorych i starszych.
 6. Warto pomyśleć o zrobieniu porządku na grobach najbliższych.
 7. W czwartek spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
 8. W sobotę zakończenie rorat o 1700. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu zwłaszcza dzieci. Po mszy św. w sobotę spotkanie wszystkich ministrantów.
 9. W przyszłą niedzielę wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko przed południem w porządku niedzielnym. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
 10. Za dwa tygodnie w niedzielę zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne będzie po sumie a nie w godzinach popołudniowych.
 11. Dziś popołudniu nasi strażacy odwiedzą nasze domy z kalendarzami. Przyjmijmy ich życzliwie.
 12. Serdecznie dziękuję za ofiary do puszek z zeszłej niedzieli na Kościół na Wschodzie. „Bóg zapłać”.
 13. Również serdecznie dziękuję ekipie sprzątającej kościół w minionym tygodniu. Natomiast do ubrania choinek i przygotowania kościoła na święta bardzo proszę mieszkańców ulicy Pienińskiej z numerów od 11 do 27.

Dodaj komentarz