IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023r.

IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023r.

 

  1. Dziś ostatnia, czwarta niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Wieczorem rozpocznijmy wieczerzę od zapalenia świecy, przeczytania fragmentu Ewangelii i modlitwy. Po wieczerzy niech nie zabraknie rodzinnego śpiewu kolęd. O północy pasterka. Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
  2. Jutro Boże Narodzenie – porządek mszy św. niedzielny. Podobnie w drugi dzień świąt czyli święto Św. Szczepana. Taca na uczelnie katolickie w Polsce a po każdej mszy św. poświęcenie owsa.
  3. W środę święto Św. Jana Ewangelisty. Na mszach świętych poświęcenie wina. Jest to dzień imienin ks. biskupa ordynariusza Jana Wątroby. Polecajmy go w naszych modlitwach.
  4. W czwartek wspomnienie Świętych Młodzianków – dzieci betlejemskich zabitych przez Heroda. W tym dniu o 1700 od starego cmentarza do bazyliki OO. Bernardynów odbędzie się Rzeszowski Marsz za Życiem.
  5. W piątek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na mszach świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy by w tym dniu małżonkowie usiedli obok siebie, by móc odnowić przyrzeczenia. Po sumie nabożeństwo dziękczynno-błagalne z racji zakończenie roku kalendarzowego.
  7. Gdyby ktoś potrzebował jeszcze opłatki to są w zakrystii.
  8. Strażacy serdecznie dziękują za życzliwe przyjęcie w zeszłą niedzielę. Jeśli kogoś nie było w domu lub potrzebuje jeszcze kalendarza strażackiego to są przy gazetach.
  9. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy sprzątali kościół i ubierali choinki w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele proszę mieszkańców Pienińskiej od numeru 28 do 38. Za tydzień będzie ul. Boczna a później znowu Pienińska.
  10. Od czwartku planuję rozpocząć wizytę duszpasterską czyli kolędę. Jest to czas spotkania duszpasterza z parafianami i modlitwy za ich rodziny. Jeżeli to możliwe to proszę, aby z dalszych rejonów ktoś przyjechał po księdza i ministrantów ok. 10 minut wcześniej. Zwykle będę rozpoczynał kolędę o godz. 1400. Myślę, że o tej porze zawsze kogoś domu zastanę. Jeżeli ktoś wraca później z pracy a ma życzenie przyjąć księdza to proszę albo wcześniej zgłosić albo wypatrywać w danym rejonie ministrantów i poinformować o gotowości przyjęcia. A plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

Czwartek, 28 XII, od 1400:  ul. PIENIŃSKA /od początku/;
Piątek, 29 XII, od 1400: ul. PIENIŃSKA i ul. BOCZNA;
Sobota, 30 XII, od 900:  ul. PIENIŃSKA /cd. do końca/;
Wtorek, 2 I, od 1400: ul. ALPEJSKA
;

Dodaj komentarz