V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023r.

V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023r.

  1. Dziś zakończenie misji parafialnych. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za liczny udział w misjach i za wszelkie zaangażowanie, począwszy od dnia odpustu, aż po dzień dzisiejszy: naszym strażakom, zespołowi „Matysowianie”, panu kościelnemu, organiście, sprzątającym i strojącym kościół, rodzicom, nauczycielom, „aniołom”, którzy pomogli chorym przybyć na spotkanie misyjne, wszystkim, którzy wspierali i pomagali byśmy mogli dobrze przeżyć ten święty czas misji parafialnych. I oczywiście największe słowa wdzięczności kieruję ku misjonarzowi – ks. Maćkowi Kucharzykowi. „Bóg zapłać”.
  2. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy o 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcamy też do śpiewu litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.
  4. W środę po nabożeństwie próba z dziećmi pierwszokomunijnymi.
  5. Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękuje za ofiary złożone w niedzielę 23 kwietnia. Zebrano prawie 2 tys. zł (1977 zł). Specjalne podziękowanie jest wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Karol Szyszka z parafii Rzeszów-Matysówka i Karolina Majka z parafii Świlcza oraz Jerzy Staszewski i Patrycja Cygan z parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedzi drugie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  7. Koło Gospodyń i RDK w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego organizują warsztaty pierwszej pomocy dla osób dorosłych. Warsztaty odbędą się 12 maja w godz. od 1800 do 2030 w Domu Kultury. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd będą obowiązywać zapisy telefonicznie lub mailowo. Rozpoczęcie zapisów od jutra..
  8. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 131 do 151.

 

 

 

 

Dodaj komentarz