Zmartwychwstanie Pańskie – 17.04.2022r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 17.04.2022r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny oraz Oktawę Wielkanocy – czyli cały tydzień przeżywać będziemy jak jeden wielki dzień świąteczny, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś msze św. o 930 i 1100. Jutro drugi dzień świąt – msze św. o 730, 930 i 1100. Taca na uczelnie katolickie w Polsce. Dziś i jutro nie będzie mszy św. popołudniowych.
 2. Dziś i jutro nowenna do Bożego Miłosierdzia po sumie.
 3. Abyśmy mogli dziś świętować potrzeba było wiele pracy i przygotowań. Pragnę więc z tego miejsca podziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję więc ks. Janowi za obecność i głoszone do nas słowo Boże – kazania pasyjne i podczas Triduum. Dziękuję ministrantom, panu organiście, osobom, które śpiewały i czytały podczas liturgii a także różom różańcowym za adorację i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Pragnę szczególnie też podziękować dzieciom i młodzieży z naszej szkoły, które tak pięknie prowadziły adorację. Wyrażam wdzięczność naszym strażakom za zrobienie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz za czuwanie przy Grobie i uświetnienie swą obecnością uroczystości paschalnych. Panu kościelnemu wraz z małżonką, wspomaganych przez panią Halinę za przystrojenie kościoła i czuwanie nad wszystkim. „Bóg zapłać” za ofiary złożone przy krzyżu na Grób Pański i chrześcijan w Ziemi Świętej. (Dziękuję mężczyznom niosącym chorągwie oraz niewiastom niosącym obrazy w czasie procesji, osobom w strojach ludowych.) Wszystkim za pamięć i modlitwę za kapłanów w Wielki Czwartek oraz za przyniesione dary na plebanię na stół wielkanocny. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 4. Informuję, że życzenia dla parafian przesłało wiele instytucji między innymi nasi Księża Biskupi, Rektor Seminarium, dyrektorzy Katolickiego Radia VIA i Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 5. Dalszy ciąg ogłoszeń będzie jutro a intencje mszalne na jutro są następujące:
  730:
  930:
  1100:
 6. Na koniec i ja w imieniu swoim i ks. Jana pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim parafianom oraz gościom. Niech Chrystus, który przez swoje Zmartwychwstanie pokonał wszelkie zło, błogosławi Wam i strzeże przed złem zarówno duchowym jak i fizycznym. Niech nas chroni i strzeże przed wszelkim niebezpieczeństwem, niech obdarzy nas i cały świat pokojem. Niech usunie wszelki smutek a w serca niech wleje nadzieję. Niech da nam wieść życie ciche i spokojne. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz